Przejdź do treści

Wróżenie

Wróżenie, Tarot

Wróżbita

Wróżbita

 

 

 

Przyszłość jest nieodzowną częścią ludzkiego życia. Każdy z nas, na pewno zastanawiał się nad swoim losem. Już w antyku możemy dostrzec zainteresowanie się ludźmi nad swoim losem, przykładem jest dramat greckiego pisarza Sofoklesa „Antygona” . Jest tam przedstawiona postać niewidomego proroka, który swój dar otrzymał od bogów. Dzięki temu że nie widział dostrzegał więcej niż inni ludzie poprzez zmysły: dotyku, słuchu i wewnętrznego oka. Wróżbiarstwo w owych czasach było bardzo istotną rzeczą w codziennym życiu dla ludzi, ponieważ traktowali wróżbitów jako posłanników bogów, którzy przekazywali informacje i ewentualne skutki ich działań. Byli łącznikami między światem fizycznym a światem astralnym.

Dowiedz się więcej »Wróżbita

Wróżki

Wróżki

Kilka lat temu, kiedy sama się jeszcze zajmowałam Tarotem, trafiłam przypadkiem na spotkanie kilku zaprzyjaźnionych wróżek. Panie w różnym wieku. Jedna kładła karty na co… Dowiedz się więcej »Wróżki

Sprawdzone wróżby – zajrzyj!

Sprawdzone wróżby – zajrzyj!

Człowieka od zawsze fascynowało zagadnienie przyszłości, wymyślał wiele sposobów oraz obrzędów mających umożliwić mu zaglądanie w nią.

 Pierwsze przesłanki świadczące o tym że istniało coś takiego jak przepowiadanie przyszłości pochodzą najprawdopodobniej z Mezopotamii, sprzed czterech tysięcy lat. Tam jednak wróżbami zajmowali się kapłani, obserwując ruchy gwiazd, i interpretując ułożenie zwierzęcych wnętrzności.Dowiedz się więcej »Sprawdzone wróżby – zajrzyj!