bezpośredni telefon do wróżki: 533 700 935

Człowieka od zawsze fascynowało zagadnienie przyszłości, wymyślał wiele sposobów oraz obrzędów mających umożliwić mu zaglądanie w nią.

 Pierwsze przesłanki świadczące o tym że istniało coś takiego jak przepowiadanie przyszłości pochodzą najprawdopodobniej z Mezopotamii, sprzed czterech tysięcy lat. Tam jednak wróżbami zajmowali się kapłani, obserwując ruchy gwiazd, i interpretując ułożenie zwierzęcych wnętrzności.

Później wyrocznie i wróżbici starożytnej Grecji, którzy odpowiedzi na pytania interpretowali z lotu ptaków, jako istot najbliższych bogom. Wraz z rozwojem religii chrześcijańskiej, wróżby wcale nie przestały istnieć, zmieniły swoją formę, na bardziej zaściankową, rozwijając się na bazie innych kultur na przykład Buddyzmu. Najczęstszą formą wróżb spotykaną dzisiaj jest Tarot. Prawdopodobnie powstał w XV wieku naszej ery pierwotnie mając służyć grze, jednak wraz z rozwojem symboliki i struktur, zaczął być wykorzystywany przez wróżki i wróżbitów. Jednak sam proceder był głęboko potępiany przez władze krajów Europy, jako okultyzm. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do wróżb wielu kultur, od wyżej wspomnianego Tarota, przez nasze rodzime słowiańskie Andrzejki na których lejemy wosk, aż do wyroczni MO, czyli buddyjskiego sposobu przewidywania przyszłości. Oczywiście, wiele zależy od tego w jakim stopniu w to wszystko wierzymy, jednak są takie przepowiednie których nie jesteśmy w stanie w żaden sposób zakwestionować. Warto rozeznać się w tym jakie są dostępne sposoby wróżenia, i wybrać ten który jako najlepszy podpowiada nam intuicja. Możemy się także kierować względem estetycznym, sklepy ezoteryczne oferują szereg wahadełek, talii Tarota, czy Mali, chodzi o to by dobrze się czuć z tym co się robi. Dobrze dobrany sposób wróżenia może być także doskonałą drogą do rozwoju osobistego.