bezpośredni telefon do wróżki: 533 700 935

Kilka lat temu, kiedy sama się jeszcze zajmowałam Tarotem, trafiłam przypadkiem na spotkanie kilku zaprzyjaźnionych wróżek. Panie w różnym wieku. Jedna kładła karty na co dzień i była ciocią mojej przyjaciółki. Wywiązała się między nami rozmowa, co tak właściwie ciągnie ludzi do Kart. Po dość krótkiej, ale treściwej rozmowie przyszedł czas na refleksje i poszukiwania odpowiedzi. A dziś przyszedł czas na podzielenie się nimi.

 

 

Czemu Wróżki właściwie wróżą?

„Jak miałam 5 lat bardzo polubiłam karty klasyczne moich dziadków jak nikt nie miał czasu ze mną grać to układałam z tych kart historyjki które się sprawdzały ku zdziwieniu moich bliskich”

Wiele wróżek zaczyna w podobny sposób. Nie chodzi tu o wiek a o sposób odnalezienia swojego daru – przez przypadek. Część z nich zachowuje ten fakt dla siebie a część idąc za cisem rozwija swoje umiejętności. W jaki sposób będą to robić, jest już sprawą indywidualną. Tak samo jak i powody, dla których dzielą się ze światem swoją umiejętnością. Najczęściej, pchane chęcią pomocy innym, zaczynają się zagłębiać w świat ezoteryki. Pragną przekazać wskazówki od losu osobom chętnym do skorzystania z ich porady. Są też osoby po prostu ciekawskie co w trawie piszczy u sąsiada i wykorzystują swoje umiejętności do niezbyt szczytnych celów; czego oczywiście nie pochwalam i zgodzi się tu ze mną każda osoba poważnie podchodząca do wróżenia.

 

 

            A po jaką talię sięgają?

 

Po rozgadaną. Do każdej Wróżki przemawia inna talia. Czasem poszukiwania tej idealnej trwają długo, czasem pierwsza okazuje się tą wyjątkową i jedyną. Znów jest to sprawa bardzo indywidualna. Fakt, najczęściej pierwszą talią jest już klasyczny Rider-Waite wymowny w każdej kwestii ze swoimi tradycyjnymi archetypami. Bardzo popularnymi taliami jest także Tarot Snów, Boski Tarot, Tarot Marsylski a i ostatnio wydany Tarot Illuminati zaskarbił sobie sympatię Tarocistów (tylko proszę nie kojarzyć z Iluminatami bo nie mają ze sobą nic wspólnego). Co raz częściej można również znaleźć osoby pracujące z talią Osho Zen Tarot.

 

„(…)O, rany…jest jeszcze tyle talii do kupienia….” 2

 

 

            Która Wróżka dobrą jest?

 

Sama umiejętność wróżenia nie czyni nikogo Wróżką. Na to miano trzeba jednak zapracować. Co cechuje dobrą Wróżkę? Na pewno empatia. Bez niej ciężko jest nawiązać kontakt energetyczny zarówno z kartami jak i z osobą pytającą. Co więcej Wróżka musi umieć słuchać. A z tym bywa ciężko. Samo usłyszenie nie jest jednoznaczne z wysłuchaniem. Często po to ludzie się do Wróżki zgłaszają. Aby się móc po prostu wygadać z ciążących na nich problemach i znaleźć drogę w ciemnym tunelu. Dobra Wróżka nawet z najgorszej karty będzie umiała wyciągnąć blask, który choć trochę oświetli drogę w ciemności i dać nadzieję na poprawę. Bo kimże by była Wróżka przekazująca same cienie? Zapewne czarownicą.

 

 1 http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=117&t=12167&p=227827#p227827

 2 http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=6&t=7&start=44#p553