Przejdź do treści

Uroki i Klątwy

Często błędnie używa się zamiennie pojęcia klątwy i uroku.

 

Klątwa działa kompleksowo dotykając swoim działaniem wszystkie sfery życia człowieka, jak również zwykle nie działa bezpośrednio na ofiarę, ale na jej energetyczne i materialne otoczenie, sprowadzając na nieszczęśnika serię nieszczęść.

W przypadku uroku to ofiara sama, pod wpływem złego zaklęcia postępuje w sposób jaki prowadzić będzie zawsze do porażki. Widzi ona świat w sposób zupełnie inny, dla osób postronnych niekiedy nielogiczny, ale całkowicie normalny w mniemaniu zaklętej osoby.

Urok może pozbawić nas naszych dotychczasowych sił i umiejętności, dzięki czemu nasze staranie w różnych obszarach skutkować będą niepowodzeniem. Mimo to jednak niekiedy trudno jest ustalić jasną granicę, gdyż efekty obu mogą być bardzo podobne. Istnieje również kilka innych zjawisk działających podobnie do uroku. Diabeł tak samo jak prawda tkwi w szczegółach.

Na przykład urok rzucony na czyjaś sferę finansową sprawi, że osoba taka szybko straci kontrolę nad domowym budżetem, wydaje fortunę na niepotrzebne przedmioty, angażuje się w hazard lub ryzykowne inwestycje, swoją postawą doprowadza się także do utraty pracy.

 

Sprawdź koniecznie:

Zdejmowanie uroków