Przejdź do treści

Kursy Reiki: Katowice, Sosnowiec, Mysłowice

Na początku każdej drogi potrzebujemy drogowskazu.

Zapraszamy mistrzów reiki do współpracy – udostępniamy lokal z bardzo miłą energią w cenie 50 pln za dzień.

 

 

Takim drogowskazem jest właśnie nauczyciel. Wiedza i doświadczenie nauczyciela są tu dość ważne. Należy więc z uważnością wybierać tak zwanego Mistrza ReiKi.

 

Czy warto kończyć kursy ReiKi? Co takie kursy nam oferują?

Na zachodzie kursy pierwszego i drugiego stopnia ReiKi zazwyczaj trwają 2 dni. Taki kurs jest podstawą do tego aby rozpocząć pracę z ReiKi. Cała reszta przychodzi wraz z doświadczeniem. Nauczyciel powinien jednak stanowić cały czas odpowiednie wsparcie dla ucznia, być gotowym na odpowiedzi na jego pytania itd.

W systemie REIKI USUI RYOHO mamy 3 stopnie. Istnieje tez pośredni między 2 stopniem a 3.
Podstawowy kurs stopnia I – obejmuje m.in. „inicjacje” (jap. Reiju), ćwiczenia oddechowe, medytacje, techniki samoleczenia i uzdrawiania ludzi, zwierząt i roślin. Techniki zasilania energią np. lekarstw, żywności. Oczyszczanie, energetyzowanie przedmiotów np. kamieni do litoterapii. Kurs podstawowy stopnia I jak wskazuje jego nazwa ma za zadanie zapoznać ucznia z kluczowymi zasadami i technikami Reiki umożliwiającymi samodzielną praktykę ReiKi.

Kurs ten w najmniejszym stopniu nie wyczerpuje wiedzy i możliwości doskonalenia się na tym poziomie zaawansowania w Reiki.
Uczymy się tutaj uwrażliwiania dłoni, oddechu dolnobrzusznego, metody oczyszczania swojej aury, metod nakładania dłoni, metody oczyszczania krwi , medytacji oczyszczającej, masażu kończącego zabieg, metody oczyszczania przedmiotów, leków itd., uczymy się zasad pracy z energią oraz różnych medytacji. Otrzymujemy podstawowe informacje dotyczące sytemu, jego historii itd.

Kurs stopnia II – ze względu na swój wewnętrzny charakter przeznaczony jest dla osób pragnących głęboko wejść w świadomość Reiki. Podstawę tego stopnia tworzą m.in.: „inicjacja” (jap. Reiju), medytacje, łagodne formy masażu, terapie wykonywane na odległość, terapie mentalne, a przede wszystkim znaki i formuły. Podstawowy kurs stopnia drugiego obejmuje kluczowe elementy wiedzy przekazywanej na tym poziomie zaawansowania Reiki, przede wszystkim Shirushi i Jumon, czyli znaki i formuły oraz ich zastosowanie w życiu codziennym, jako narzędzia wspierające rozwój osobisty, czy uzdrawianie.

Warto zaznaczyć, że kurs stopnia drugiego w najmniejszym stopniu nie wyczerpuje możliwości doskonalenia się na tym poziomie zaawansowania. Głównym celem kursu stopnia II jest poszerzenie wiedzy i umiejętności rozwiniętych na poziomie stopnia pierwszego Reiki. Gruntowne opanowanie stopnia pierwszego stanowi minimum kwalifikacji umożliwiających podjęcia się nauki na poziomie stopnia drugiego. Pozostałe elementy stopnia drugiego można poznać na zajęciach dodatkowych.
Mamy tutaj ogólne wprowadzenie w stopień drugi Reiki, znaki i formuły jap. shirushi i jumon – ich znaczenie i zastosowanie, pięć podstawowych kombinacji symboli mocy i ich zastosowanie, praca z energia na odległość, zasady terapii na odległość, techniki terapii mentalnej oraz energetyczne oczyszczanie pomieszczeń.

Stopień trzeci Shinpiden – tutaj nauka trwa u boku Mistrza przez dłuższy okres czasu. Uczymy się między innymi symbolu Dai ko myo – tak zwanego symbolu mistrzowskiego, procedur Reiju – praktyki wspierające rozwój energii wewnętrznych oraz dla rozwoju wewnętrznego i mocy uzdrawiania. A także metod Sotsugyo-wa – praktyki synchronizacji wsparcia rozwoju wewnętrznego.
Jeśli ktoś nie chce zostać nauczycielem ale dalej rozwijać się na drodze ReiKi może uzyskać „inicjację” i tytuł Mistrza Uzdrowiciela.

Moc ReiKi mamy w sobie od urodzenia. Wspierani jednak przez odpowiedniego nauczyciela, od którego otrzymujemy tak zwana „inicjacje” czyli ReiJu jesteśmy dodatkowo wspierani w naszym rozwoju. Nauczyciel daje nam wskazówki, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania, może tez być naszą inspiracją.
Planujemy zaprosić jesienią Mistrza ReiKi do naszego Ośrodka.:)

Chętnym prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa.

 

 

 

kurs reiki song

kurs reiki usui

terapia reiki

reiki poziomy