Przejdź do treści

Inicjacje ReiKi – co powinieneś wiedzieć

Termin „inicjacja” na gruncie praktyki Reiki bywa nieco mylący.

 

Nie odpowiada on ściśle sensowi i znaczeniu praktyki Reiki. ReiKi jest siłą , z która się rodzimy, a tak zwana” inicjacja” – czyli ReiJu jest czymś, co wspiera, wysubtelnia naszego ducha, świadomość, jaźń. Twórca systemu USUI REIKI RYOHO Usui Gyoho Mikao rozwinął metody pozwalające na doskonalenie naszych naturalnych wrodzonych zdolności uzdrawiania.

 

Niezwykle efektywnym narzędziem okazało się właśnie Reiju. Reiju udziela mistrz USUI REIKI RYOHO. Reiju jest sposobem pomagającym rozwijać uczniowi wrodzone zdolności pracy z energią takie jak np. uzdrawianie lub zwiększa efektywność pracy u osób już zajmujących się uzdrawianiem. ReiJu można określić jako dar, dzięki któremu możemy odczuć naszą prawdziwą istotę. „Inicjacja Reiki” to silne narzędzie służące wewnętrznej transformacji.

 

Wielu ludzi sądzi, że „inicjacja” jest jakąś tajemną ceremonią, która w cudowny sposób sprowadza niezwykłe zdolności. Jest to błędne pojęcie. Tak zwane „inicjacje” służą jedynie pogłębieniu indywidualnej praktyki ucznia. W wolnym tłumaczeniu Reiju znaczy tyle, co wysubtelnianie naszego wnętrza, czynienie go bardziej elastycznym. Oznacza to, że Reiju pomaga adeptowi usunąć różne sztywne wzorce mentalne, oczyścić kanały energii, a przez to osiągnąć głębsze stany świadomości. Reiju wymaga od adepta, który je otrzymał intensywnej pracy nad sobą. Można powiedzieć, że Reiju tworzy przestrzeń, którą adept powinien wypełnić treścią. Innym błędnym poglądem związanym z przekazem Reiju, jest twierdzenie, że Reiki mamy dopiero po otrzymaniu tzw. „inicjacji Reiki”. Każdy z nas posiada system wewnętrznych kanałów energii i czakr. Nie potrzebujemy żadnej inicjacji, żeby z nich korzystać. Jedynie tak zwane „inicjacje Reiki” pozwalają nam bardziej świadomie pracować nad swoimi naturalnymi zdolnościami i predyspozycjami, w oparciu o wrodzoną intuicję i wewnętrzną mądrość. Nie bez znaczenia jednak jest kto udziela nam Reiju. W czasie tak zwanej „inicjacji” nauczyciel przekazuje nam jakby część siebie, swojego doświadczenia. A i z pustego Salomon nie naleje…

 

Reiju udzielone uczniom, którzy otrzymują je po raz pierwszy, nazywa się „Reiju podstawy”. Stanowi ono fundament rozwoju ucznia na ścieżce Reiki. Dzięki otrzymaniu Reiju, uczeń uzyskuje wsparcie, które pozwoli mu w pełni wykorzystać jego naturalne zdolności i możliwości pracy z energią.Jeśli jednak uczeń otrzymuje Reiju po raz kolejny, po to, by wesprzeć jego rozwój na ścieżce Reiki, pogłębić indywidualną praktykę itp., staje się ono Reiju ścieżki.

 

Energetycznie Reiju oddziałuje na: płaszczyznę fizyczną i ciało subtelne: aura, kanały energii, czakry i wiatry energii. Działa na umysł(przeszkadzające nawyki, zakorzenione reakcje i wzorce postępowania itp.) oraz stymuluje rozwój duchowy. Tak zwane „Inicjacje” są często najbardziej wzbudzająca emocje częścią kursów. Często są one wielkim przeżyciem. Reakcje związane z przyjęciem inicjacji są różne: spokój, radość, uczucie głębokiej wdzięczności, płacz, wzruszenie.