Przejdź do treści

Cesarzowa Tarot, karta Cesarzowa, znaczenie karty Cesarzowa

Cesarzowa – pozycja prosta

W pozycji prostej karta Cesarzowa symbolizuje pomyślność, niespodziankę, ciążę i macierzyństwo. Oznacza płodność, zadowolenie, pewność siebie, niezależność, rozwój osobisty oraz życiową wiedzę. Karta ta wskazuje na spełnienie, radość, miłość, dobrobyt, oraz na zamężną kobietę, pracującą i dbającą o dom oraz rodzinę.

Cesarzowa – pozycja odwrócona

W pozycji odwróconej karta Cesarzowa może mówić o próżności, egoizmie, bezradności i niewierności. Może oznaczać rozwiązłość, nadopiekuńczość, lenistwo, zaborczość oraz materializm. Wskazuje na problemy w realizacji planów, problemy z zajściem w ciążę, utratę władzy oraz niezależności.

Cesarzowa – praca i finanse

W obszarze pracy i finansów karta Cesarzowa może oznaczać zbieranie plonów wcześniejszej pracy, satysfakcję z wykonywanej pracy oraz sukces. Może wskazywać na podwyżkę, awans, poprawę sytuacji finansowej, odpowiednie kierowanie ludźmi, dobre inwestycje, bezpieczeństwo materialne i dobrobyt. Pojawiają się także nowe pomysły.

Cesarzowa – zawód

Karta Cesarzowa może mówić o pracy z kobietami lub dla kobiet. Zawody związane z Cesarzową to dyrektor, szef, stanowisko kierownicze, osoba posiadająca władzę, weterynarz, położna, organizatorka imprez czy uroczystości. Również praca z przyjemnymi dla oka rzeczami, jak projektant ogrodów, dekorator wnętrz, stylista mody, wizażystka.

Cesarzowa – nauka i rozwój

Karta Cesarzowa zachęca do wybierania szkoleń, kursów i zajęć, które nie tylko podniosą kwalifikacje, ale również sprawią radość i dadzą poczucie spełnienia. Cesarzowa mówi, aby realizując swoje pasje i ambicje nie zapominać o codziennych obowiązkach. Warto dzielić się zdobytą wiedzą z innymi.

Cesarzowa – uczucia

Karta Cesarzowa mówi o spełnieniu, radości, satysfakcji, odrodzeniu uczuć oraz matczynej trosce. Wskazuje na chęć posiadania dzieci, narodziny dziecka, szczęśliwy związek, duże potrzeby seksualne oraz stabilizację emocjonalną. Symbolizuje kobietę marzeń, żonę, przyjaciółkę, kochankę lub teściową.

Cesarzowa – rodzina i przyjaciele

W kontekście przyjaźni karta Cesarzowa mówi o wsparciu, przyjemności, zabawie i zrozumieniu. Wskazuje na dobry czas w obszarze rodzinnym, radość z życia i miłe spędzanie czasu w gronie najbliższych. W negatywie (otoczeniu negatywnych kart) lub w pozycji odwróconej karta Cesarzowa może wskazywać na despotyczną matkę, kontrolującą swoje dzieci.

Cesarzowa – zdrowie

W obszarze zdrowia karta Cesarzowa często wskazuje na zdrowie związane z płodnością i ciążą. Może także mówić o ogólnym dobrym zdrowiu i witalności, oraz o konieczności dbania o siebie, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie.

Cesarzowa – wydarzenia

Z kartą Cesarzowa mogą wiązać się następujące wydarzenia: ciąża, narodziny dziecka, ślub, zaręczyny, awans, podwyżka, poprawa sytuacji finansowej, sukces zawodowy, rozpoczęcie nowych projektów, spotkania rodzinne, wydarzenia kulturalne, rozwój osobisty i edukacja.

Cesarzowa – miejsca

Miejsca związane z kartą Cesarzowa to przytulne, piękne przestrzenie, takie jak ogrody, parki, domy rodzinne, miejsca spotkań kulturalnych, gabinety kosmetyczne, salony piękności, biura projektowe, centra edukacyjne i miejsca związane z opieką nad dziećmi.

Cesarzowa – osoba

Cesarzowa wskazuje na kobietę, która jest pełna wdzięku, piękna, mądra i kochająca. Jest to osoba pewna siebie, niezależna, zadowolona z życia, dbająca o rodzinę i dom. Może być matką, żoną, przyjaciółką, kochanką czy teściową. W pozycji odwróconej karta może wskazywać na kobietę próżną, egoistyczną, nadopiekuńczą lub zaborczą.

Cesarzowa – zdrowie

Karta Cesarzowa zasadniczo wskazuje na zdrowie kobiety, jednak w przypadku pytającego mężczyzny może odnosić się do zdrowia ważnej dla niego kobiety. Karta mówi o dobrym stanie zdrowia, dobrym samopoczuciu oraz możliwości zajścia w ciążę. Może także wskazywać na problemy skórne, podrażnienia skóry, blizny, zaburzenia trawienne (spowodowane nadmiernym folgowaniem sobie), otyłość, uzależnienie od nikotyny lub alkoholu.

Cesarzowa – wydarzenia

Karta Cesarzowa może wskazywać na wydarzenia takie jak: ciąża, narodziny dziecka, poprawa sytuacji życiowej, wdrażanie nowych planów i pomysłów oraz krótkie wyjazdy. Dla mężczyzn może być zapowiedzią pojawienia się odpowiedniej kobiety w ich życiu.

Cesarzowa – miejsca

Miejsca związane z kartą Cesarzowa to: salon piękności, gabinet masażu, ekskluzywny sklep, pałac, muzeum, ładny dom, duże skupiska ludzi, imprezy, uroczystości, modna restauracja oraz sypialnia małżeńska.

Cesarzowa – osoba

Cesarzowa to kobieta piękna, zadbana, obdarzona urodą, podziwiana, niezależna i o silnej osobowości. Jest to kobieta piastująca wysokie stanowisko, świadoma swoich zalet, twardo stąpająca po ziemi, doskonale łącząca życie zawodowe z rodzinnym. Jest kochającą matką, żoną, siostrą i lojalną przyjaciółką. To kobieta spełniona, dbająca o ciepło domowego ogniska, ceniona i szanowana zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym.

Cesarzowa to kobieta, która jest ideałem mężczyzny: ambitna, aktywna, komunikatywna, wychodząca z inicjatywą. Dba o swój wygląd oraz ubiór.

W pozycji odwróconej Cesarzowa może być despotyczna, zachłanna, manipulująca, wykorzystująca swój wygląd i urok do zdobywania korzyści zawodowych, typowa zakupoholiczka, przesadnie dbająca o wygląd. Może również wskazywać na zaborczą matkę lub złą teściową.

Cesarzowa – rada

Karta Cesarzowa radzi, by czerpać radość z tego, co daje życie i świat. Warto nauczyć się wyrażać emocje, uczucia oraz potrzeby seksualne. Należy cieszyć się z małych rzeczy, okazywać uczucia bliskim oraz sięgać po swoje. Warto spędzać więcej czasu na łonie natury, poświęcać czas na to, co nas uszczęśliwia. Karta wskazuje na konieczność dbania o równowagę między codziennymi obowiązkami, rozwojem osobistym, sferą zawodową i rodzinną. To dobry czas na zadbanie o siebie, swój wygląd i ciało. Cesarzowa mówi również, aby nie naciskać ani nie wymuszać niczego na siłę.

Cesarzowa – ostrzeżenie

Cesarzowa ostrzega, aby umieć rozróżniać pomaganie i wsparcie od manipulacji, kontroli i despotyzmu. Należy uważać, aby nie stać się zbyt zaborczym i pozwolić innym żyć ich własnym życiem, nawet jeśli mamy wrażenie, że wiemy, co dla nich będzie najlepsze. Karta przestrzega również przed wydawaniem pieniędzy, których aktualnie nie mamy lub tych, które myślimy, że będziemy wkrótce mieć, aby uniknąć ewentualnych długów.

Cesarzowa – co robić?

Cesarzowa wskazuje, że jest to dobry czas na zadbanie o siebie i swój wygląd, używanie kosmetyków oraz dbanie o ubiór. Warto podjąć się nowych przedsięwzięć, które sprawią radość i dadzą satysfakcję. Karta mówi także o zadbaniu o partnera lub partnerkę.

Cesarzowa – czego nie robić?

Karta Cesarzowa radzi unikać działań, które nie przyniosą radości ani satysfakcji. Warto zatrzymać się i pomyśleć, czy na pewno jesteśmy szczęśliwi. Nie należy udawać zbyt niezależnej osoby, jeśli potrzebujemy wsparcia, poczuć się kochanym i zaopiekowanym – nie ukrywajmy tego. Karta mówi również, aby nie starać się ujmować wszystkiego w sztywno przyjęte ramy.

Cesarzowa – symbolika karty

Cesarzowa, nazywana także Królową, Władczynią, Imperatorową, Gospodynią, przedstawia kobietę siedzącą na tronie, trzymającą berło i mającą koronę na głowie. Kobieta ubrana jest w bogato zdobioną szatę, a jej lewa dłoń spoczywa na kolanie. W tle widoczne są las, rzeka oraz dojrzewające zboże.

Cesarzowa symbolizuje dostatek, radość z życia, płodność, witalność, kobiecość, piękno, obfitość i macierzyństwo. Zachęca do tworzenia oraz rozwoju. Białe kwiatki na koronie mówią o czystości, niewinności oraz jasności myśli. Ich ilość (12) może wskazywać na liczbę miesięcy lub znaków zodiaku, przedstawiając powtarzalność życia oraz cykliczność.

Żółte berło symbolizuje kreatywność oraz inteligencję, którymi Cesarzowa kieruje się przy podejmowaniu decyzji. Szata w granacie mówi o płodności. Dojrzewające zboże symbolizuje płodność, naturę, dobrobyt oraz bogactwo. Las na karcie mówi o tym, że na świecie jest miejsce dla wszystkich form życia. Lipa symbolizuje ochronę, cedry wskazują na przemijalność życia i wytrwałość. Rzeka symbolizuje obfitość przyrody oraz cykliczność życia. Cesarzowa korzysta zarówno ze swojego rozsądku, jak i głosu serca.